Відкриті уроки




Ніжинська гімназія №3




Читання
2 клас
Будь природі другом
Ліна Костенко «Перекинута шпаківня»
Підготувала: Ласа Л.М.
Тема: Стань природі другом. Ліна Костенко «Перекинута шпаківня»
Мета: вчити виразно читати віршовані тексти; розуміти зміст прочитаного;
уміння швидко орієнтуватися в тексті;збагачувати словниковий запас дітей;
образне мовлення; розвивати вміння формувати оцінні судження;
 уміння робити висновки; потребу в читанні та здобутті нових знань;виховувати  інтерес до навчання; дбайливе ставлення до природи; співчуття.
I.Організаційний момент
Пролунав і стих дзвінок
Починаємо урок.
Так що часу ми не гаймо –
Працювати починаймо.
Привітання
Ми вам раді , люди добрі,
 І вітаєм щиро вас.
І запрошуєм ласкаво
на урок у другий клас.
1.Артикуляційна розминка
Чистомовка.
    Ок- ок-ок – розпочали ми урок.
     Шу–шу –шу –чистомовки я кажу.
     Ят- ят- ят – їх кажу для всіх малят.
     Ки -  ки –ки – промовляєм залюбки.
     Ло- ло –ло –щоб чисте мовлення було
2.Звуконаслідування
Озвучте  як:
Шелестить листя ( ш-ш-ш)
Звучить тиша (ц-ц-ц)
Бринить бджола (дж-ж-ж)
Їде потяг (ч-ч-ч).
3. Скоромовки
Бурі бобри брід перебрели,
Забули бобри забрати торби.

Лиска лащить лисеня,
А лосина – лосеня.
Лев ласкаво лапою
Левеня поляпує

Обережний хитрий лис
До нори вечерю ніс.
Біг додому лісом лис,
Шелестів над лисом ліс.

Сів шпак на шпаківню, 
Заспівав шпак півню: 
Так як ти не вмію я , 
Ти не вмієшь так як я.

II.Перевірка домашнього завдання
1.Вправа «Мікрофон»
Яка пора року описана у вірші «Будить березень весну»
Чим подобається вам весна?

2. Гра «Хто краще?»
Виразне читання вірша Надії Мовчан-Карпусь «Будить березень весну»

3. Робота над віршем
Назвіть суттєві ознаки кожного місяця.

4.Робота над прислів’ями
Березень часом снігом сіє, часом сонцем гріє.
Квітень з водою, травень – з травою.
Ластівка день починає, а соловей – кінчає.

5.Підготовка до читання оповідання Олександра Копиленка «Весна у лісі»
(Звучить спів пташок)
Назвіть мешканців лісу про яких розповідає автор.
Яких з них тобі доводилося бачити?
Що тебе у розповіді здивувало, було новим?

6.Вправа «Кубування»
Прочитайте, як зустрічають весну білки?
Що в оповіданні розповідається про кажанів?
Знайдіть і прочитайте, які весною зайченята.
Прочитайте, як прокидаються мурашки

7. Конкурс «Найкращий декламатор»
Ліна Костенко «Берізки по коліна у воді»
III.Підготовка до вивчення нового матеріалу
1.Хвилинка синоптика

Сьогодні – 15 квітня, день п’ятниця, вітер південній, небо ясне, можливі короткочасні опади..Тане сніг. Дзюрчать струмочки. Дні стають довші, ночі коротші. Сонце все вище піднімається над горизонтом. Починається сокорух дерев. З теплих країв повертаються птахи.15 квітня за народним календарем – Тит-Полікарпів день.

Коли весняний лід на озерах і затонам не рушить, а потоне, рік буде важким.
Весняна вода тече повільно - народу буде важко.
Коли лід не пішов, то лов риби буде поганим.
Тит-Полікарпов день - початок безхліб'я.
З Тита-Полікарпа починається інтенсивне токування глухарів

2.Мозковий штурм.
Хто нас вітає з приходом весни, заповнюючи ліси, парки веселим щебетанням?
Чому люди радіють, коли чують спів пташок?
Які пташки живуть біля нашого будинку?

3. Самостійна пошукова робота учнів.
Група «Дослідники» добирають цікавий матеріал про птахів.
Група  «Народознавці»  збирають прислів’я , приказки та прикмети про пернатих друзів. 
Група «Літератори» підбирають вірші про птахів.
Група «Художники» малюють птахів рідного краю.
Група «Кореспонденти» готують відеорепортаж з рідного міста.
4.Відгадування загадки
Діти, хто з вас відгадає, що за пташка так співає?
Як горобчик цвірінчить, мов сорока скрекотить,
Наче качка кряче, мов дитина плаче?
Вимовляє як захоче ,навіть деякі слова.
То мов курочка кокоче, то регоче ,мов сова.
Хто ж виспівує отак?   Молодці!
                                            Відгадали…
5.Перегляд відео про шпака
6.Вправа «Передбачення»
Прочитайте слова: плаче, шпаченята, вітер, борсаються.
Як ви думаєте, що сьогодні будемо вивчати на уроці?
IV.Робота на віршем Ліни Костенко «Перекинута шпаківня»
1.Виразне читання вчителем вірша Ліни Костенко «Перекинута шпаківня»
2.Проблемне запитання
Яка біда трапилася із шпаченятами?
Чому так сталося?
3. Словникова скринька
Правильно прочитайте слова.
Чорногривий, борсаються,шпаченята, півторадні, із пітьми безпорадні.
4.Колективне читання вірша учнями.
5. Гра «Мікрофон»
Поміркуйте, чому шпаківня може бути перекинута? (Винен котик, вітер чи діти)
6. Гра «Судді та адвокати»
«Судді» мають звинуватити героя твору, знайти його негативні риси.
«Адвокати» мають виправдати, знайти позитивне у вчинку героя твору.
7.Гра «Доведи що…»
Знайти і зачитати в тексті.
…дія відбувається зранку.
…маленькі шпаченята були безпорадні.
…шпак був дуже засмучений.
8.Гра «Читай, як диктор»

Робота над виразним читанням вірша.
9.Розвиток мовлення
Складання невеличкої розповіді «Якби я був пташкою»
10. Гра «Пінг-понг»
Робота в парі. Один учень ставить питання по тексту і кидає м’яч. Інший ловить і відповідає на поставлене питання.
11. Аналіз змісту з вибірковим читанням
Чому пташки такі безпорадні?
Хто перекинув шпаківню?
Поясніть вислів «денцем догори»
Чому поетеса назвала вітер чорногривим?
Хто не зміг зарадити біді?
Прочитай прохання шпаченят.
Які почуття виникають у вас після цих слів?
Які слова передають щире співчуття поетеси птахам?
V.Підсумок уроку
Технологія «Незакінчене речення»
На уроці я дізнався, що…
Для мене було цікавим…
Наш дивний світ такий, як казка:
Он в небі хмаронька пливе, -
Тож бережи його, будь ласка, -
Все в ньому гарне і живе.
Он квітка полум'ям палає,
І ясне сонечко блищить,
Чарівна пташечка співає –
Все в дивосвіт прийшло, щоб жить.
(Звучить повільна музика)






Ніжинська гімназія №3









 Щоб у серці жила Батьківщина



 

Підготувала: Ласа Л.М.






Мета:
         -   розширити знання дітей про Україну, рідний край, Батьківщину,
-         формувати громадянські якості: патріотизм, людяність,
-         заохочувати творити добро, здобувати знання, вирости гідними громадянами своєї держави.
Обладнання: мультимедійна презентація, ілюстрації картин природи,      
                малюнки дітей , аудіозапис пісень.


Хід уроку
I.Організаційний момент.
               Виростай , дитино, й пам’ятай :
               Батьківщина – то найкращий край.
                                                Д.Павличко
II. Повідомлення теми і мети уроку.
                Сьогодні ми зробимо ще один крок в країну чудову , в країну відо - 
                му, що так нас чекає й збагачує мову. Будемо говорити про чарівну    
                землю, багату і щедру, яка зветься…(Україна) – наша Батьків -
                щина.

III. Актуалізація опорних знань.
               1. Перегляд слайдів про Україну.
Вчитель: У всіх людей одна святиня ,
                Куди не глянь, де не спитай,
                Рідніша їм своя пустиня,
                Аніж земний в пустині рай.
                Нема без кореня рослини,
                А нас, людей, без Батьківщини
2. Пісня  «Моя  Україна» (Ю. Рибчинського).

3.Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».
                - А що для вас , діти,  Батьківщина? (Це місто, де ми народилися, це Тарас Григорович Шевченко, це наша родина…)
                - Назвіть столицю нашої держави.
                - Як називається наше місто, де ми живемо? ( Ніжин)
Вчитель: місто Ніжин є маленькою нашою Батьківщиною, де ми живемо,  ходимо до школи, тут живе наша родина.
Вважається, що перша назва Ніжина була «Ніжатин» (від давньословянського чоловічого імені «Ніжата»), а місцевість носила назву «Ніжатина Нива». Хоча існує і інша версія, за якою битва між руськими князями відбулася на незжатій ниві. Після чого так і почала називатия місцевіть де розташований теперішній Ніжин.  Через 57 років після першої згадки у 1135 р. «град Ніжатин» знову згадується у літописі, але вже як одне із міст спалених половцями. У 1147р. місто Уненіж  згадує автор Київського літопису,  як одне з прикордонних міст Переяславського князівства.
На початку XIII ст. Уненіж розділив трагічну долю інших міст Київської Русі. У жовтні 1239 р. золотоординський загін хана Менгу по дорозі на Чернігів знищив дотла фортецю Уненіж. 


В часи Великого князівства Литовського у літописних згадках та документах територія сучасного міста носила назву Ніжинське городище. Місто було прикордонною фортецею, яку у 1385 р. великий київський князь Володимир Ольгердович дарує у володіння князю Юрію Івантичу Половцю-Рожиновському, нащадку Володимира Мономаха та половецького хана Тугоркана.

Унаслідок Литовсько-московської війни 1500-1503 рр. Ніжин, як і вся Чернігово-Сіверська земля перейшов до складу Московської держави. Де з 1514 року місто почало постійно назватися Ніжин. 

(Перегляд відео «Ніжин туристичний»)
Вчитель:   Наша родина – то вся Україна. Адже  у кожного з нас є часточка землі, яка найдорожча у світі, і де б ми не були, ми завжди пам’ятаємо про свій отчий дім, про свою Батьківщину, про те місто, де ми народилися.
4. Подорож по країні.
    Гра «Опиши Україну». Вчитель передає м’яч по колу, а учень повинен сказати, яка Україна ( багата, співуча, горда, незалежна, дружня…)
    Перегляд слайдів про святкування незалежності України.
    Вчитель: Україна – одна з найбільших держав у Європі. Це країна, яка має свої символи, традиції, мову, історію і талановитий народ.
     24 серпня 1991 року Україна здобула незалежність. У цьому році  ми святкуємо 25 річницю незалежності. Український народ заявив про себе як про велику націю.
     Вистраждавши, виборовши волю, Україна має свою державну мову та державні символи – Герб, Прапор, Гімн.
Слайд «Символи держави».
 5. Інформаційна хвилинка «Довідкове бюро»
    - Діти приготували нам цікаві відомості про державні символи. Державні символи України – це умовні позначення будь- якого предмета чи явища.

1 учень.                          Наш герб – тризуб. У нього сила -
                                        Отця небесного і Сина.
                                        Уважно придивись до нього -
                                        На духа схожий він святого,
                                        Що голубом злетів з небес.
                                        І у людських серцях воскрес.
                                        Тризуб, немов сім’я єдина,
                                         Де тато, мама і дитина
                                        Живуть у мирі і любові
                                        На Україні вольній, новій.
2 учень.    Здавна українська земля була хліборобським краєм. Синє небо над золотою нивою – такий зміст нині вкладає у національні кольори кожен українець. Отже, наш прапор – синьо - жовтий.

                                        Український прапор.
                                       Вітер весняний на площах
                                       Стяг український полоще.
                                       В прапорі – просінь небесна,
                                        Золото поля чудесне.
3 учень. Третій символ нашої держави –Гімн. Гімн - урочиста пісня, символ єднання нації. Державний Гімн «Ще не вмерла Україна» написано у 1862 році. Проте виконання пісні  довгий час заборонялось і переслідувалося. І тільки в незалежній Україні пісня стала Державним гімном.
4 учень. Коли вносять чи виносять прапор, коли виконують Гімн, треба обо-           в’язково встати. До прапора виявляють пошану, схиляючи голову, чи вклоняючись, а часом і схиляються на одне коліно.
Звучить Гімн України. Учні можуть виконувати пісню разом.
6.Крім Державних символів є і символи-рослини:   ( на екрані з’ являються малюнки) волошки,барвінок,чорнобривці,ромашки,калина.   У нашому краї
з давніх – давен шанували калину, не було такої хати, коло  якої б не росла калина. Ось і біля школи росте у нас кущ калини. Про калину складено багато легенд. Ось одна із них.
     Робота над текстом легенди. Робота в парах.
- Прочитайте текст. Поставте один одному запитання.
    У селі жила дуже красива дівчинка, яку звали Калинкою. Одного разу вороги схопили її та забрали з собою. Вона хотіла втекти від них, а коли тікала, то зачепилася своїм намистом за кущ. Намисто розірвалося і розсипалось по землі. На тому місці виріс кущ. І на кущі з’явилися   червоні ягоди. Люди назвали цей кущ калинкою – на честь тієї дівчинки-красуні.                                  
  Вчитель. З тих пір народ прославляє калину, складає про неї вірші, пісні, казки, загадки.
7.Фізкультурна хвилинка.
                         Ми мандруєм, ми мандруєм,
                         Україною крокуєм,
                          Ось побачили Карпати.
                         Як вершину нам достати?
                         Заглянемо в озерце -
                         Не торкнутися нам дна!
                          Так ми довго-довго йшли.
                          І до школи знов прийшли.
8. Робота в групах «Віднови прислів’я».
- Щоки червоні, як кетяги….(калинові).
-Батьківщина-мати, умій за неї …(постояти).
- Та земля мила, …(де мати народила).
- Людина без Батьківщини-як соловей…(без пісні).
9. (Перегляд мультфільмів «Це наше і це твоє»)
    Вчитель. Добре жити людству, коли в країні мир, злагода, Але зараз наша Батьківщина переживає непрості часи. Але ми, українці, попри  мовні розбіжності, історичні відмінності - єдині.
    майбутнього.

IV.Підсумок уроку.
          (Відео до пісні Тіни Кароль «Україна – це ти»)




Математика



1 клас
Тема: «Нумерація чисел 11-20.Додавання і віднімання в межах 20 на основі нумерації. Розвязування задач»

Підготувала вчитель початкових класів
Ласа Л.М
Математика
Тема: Нумерація чисел 11-20. Додавання і віднімання у межах 20 на основі нумерації. Розв’язування задач .
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів у межах 20 без переходу через десяток, закріплювати знання нумерації, вміння розв’язувати задачі; вправляти у побудові відрізків, порівнянні виразів. Розвивати спостережливість, логічне мислення, пам’ять. Ознайомити з квітами, як символами українського віночка. Виховувати любов та пошану до своєї Батьківщини.
Обладнання: Малюнки квітів українського віночка, віночок, квіти з прикладами, метелики з цифрами, картки- таблиці, задачі- таблиці, квіткові пелюстки з кольорового паперу, диференційовані завдання, клей папір, музичні записи.
Тип уроку: Інтегрований (математика,  народознавство, трудове навчання, музика.)

Хід уроку

  I/ Організація класу.
 Я всміхаюсь сонечку:
Здрастуй, золоте.
Я всміхаюсь квіточці:
Хай вона росте.
Я всміхаюсь дощику:
Лийся, мов з відра.
Друзям усміхаюся:
Зичу їм добра.
II. Повідомлення теми і мети уроку.
-Сьогодні у нас буде незвичайний урок. На уроці ми будемо вдосконалювати свої навички в обчисленні виразів в межах 20, повторимо нумерацію чисел. Виконуючи математичні завдання, ви познайомитесь з рослинами символами України, з яких ми сплетемо віночок. За правильно виконані завдання ви бедете отримувати пелюстки, за допомогою яких ви створите власну квіточку «Квітку успіху». А допомагати мені будуть дівчатка. Отже, розпочнемо.
1. Є багато країн на Землі,
В них озера, річки і долини.
Є країни великі й малі,
Та найкраща завжди- Батьківщина.
2. Є багато квіток запашних,
Кожна квітка красу свою має,
Та гарніші завжди поміж них,
Ті, що квітнуть у рідному краї.
3.Сплетемо вінок український сьогодні
Із мальв, чорнобривців, калини,
З барвінку та жита, із м’яти, нагідок,
З жоржин, чебрецю та вербини.
4. У віночку нашім
 Різнобарвні квіти
Символ України
І дарунок літа
-Послухайте історію віночка. Плести вінок – то ціла наука і дійство. Наші прабабусі знали різні секрети, Треба знати символи квітів, символи стрічок.. А починали дівчата носити віночок з трьох років.Його плела мати.Потім плели віночок на великдень. На Івана Купала, на кінець жнив, на весілля і, навіть , на похорон.
-Найпочесніше місце у вінку здавна займає деревій.
(Вчитель кріпить малюнок на дошку)
-Про його лікувальні властивості ми дізнаємось, коли виконаємо усні обчислення.
III. Усні обчислення.
1.Гра «Естафета» На дошці квіти з прикладами й метелики з відповідями.
-Посадіть метелики на квіти. (З’єднати за допомогою крейди)
(Перевірка, оцінювання- за кожну правильну відповідь діти отримують паперові пелюстки).
2. Гра «Сусіди»
Один учень виходить і показує якусь цифру. До нього повинні прибігти його «сусіди» і стати з обох боків.
( За правильну відповідь діти отримують паперову пелюстку.)
3.Гра «Лабіринт»  Допоможіть зайчику дібратися до морквинки, сполучивши послідовно числа від 11 до 20.
(Цифри прикріплені на дошці.Сполучати за допомогою крейди.)( Оцінювання-паперові пелюстки.)
4. Які арифметичні заки потрібно поставити між цифрами, аби приклад був правильним.
3*1*2*3=5
2*1*4*1=6
8*2*3*2=7
9*3*2*2=10
5. Щоб метелик полетів, розклади числа на дві частини.
11= 10+*
12= 10+*
13= 10+*
14= 10+*
-Деревій є символом нескореності, тому що він є дуже невибагливим до природних умов. У природі дедевій називають кривавником, бо він зупиняє кров, Чай з деревію п’ють при розладах шлунка.
 -Відгадайте загадку
Лист зелений і міцний,
Сніг для нього не страшний,
А коли весну стрічає.
Сині очі розкриває.(Барвінок.)
-Про барвінок ми дізнаємось коли виконаємо наступне завдання
IV. Математичний диктант.
Зошит свій я відкриваю
І під нахилом кладу
Ручку я ось так тримаю
Сяду рівно, не зігнусь
Дороботи враз візьмусь.
.До 10 додати 2
.Знайти суму чисел 7 і 3
.Знайти різницю чисел 9 і 5
.17 зменшити на 7
.15 збільшити на 3
.Яке число йде за числом 19
.10 мінус 8
.Я задумала число, додала до нього 6 й одержала 10. Яке число я задумала?
(Відповіді: 12 10 4 10 18 20 2 4)
-Як називаються всі ці числа?( Парні)
(Перевірка- один учень читає вголос відповіді, всі інші перевіряють. Хто не допустив жодної помилки- отримує паперову пелюстку.)
-Барвінок до людської оселі тягнеться. Взимку з нього відвар п’ють від простуди, а влітку прикрашають ним хліб святий, плетуть весільні  вінки. Бо вважають його символом життя і безсмертя людської душі.
БАРВІНОК
Барвінок — символ вічного життя,
З добра утворений — росту усюди.
Я кличу в небо, в світле майбуття,
І хочу, щоб летіли в небо люди.
Я символ стійкості і в холоди цвіту,
Під снігом навіть квітка не вгасає.
Я хочу, щоб земля була в цвіту,
Цей оберіг від зла застерігає
( Вчитель прикріплює квітку на дошку).
Відгадайте загадку
-Відгадайте, яку наступну квітку ми вплетемо у віночок?
Стоять у лузі сестрички, золотенькі очі, біленькі вії.(Ромашка.)
Про неї дізнаємось, коли виконаємо наступне завдання.
V.Розв’язання виразів.
Робота з підручником.
Завдання №4 ст.104. Коментоване письмо
(За правильні відповіді діти отримують пелюстки.)
-Ромашка наймолодша у вінку. Її вплели тоді, коли переконалися, що вона приносить не лише здоров’я, але й доброту та ніжність. Ромашку вважають символом дівочої чистоти.
РОМАШКА
Я — символ ніжності і доброти,
А ще я лікувальну силу маю.
Наприклад, дуже застудився ти,
Хворобу я від тебе проганяю.
Цвіту з весни до самих холодів,
І радую серця я очком ніжним.
По Україні де б ти не ходив,
Я — за тобою цвітом білосніжним...
(Вчитель прикріплює квітку на дошку.)
Відгадайте наступну квітку?
Яскраві диво-вогники
У травах мерехтять.
Цвіте червоним полум’ям
У полі квітка…(Мак.)
-А зараз попрацюємо над задачами
VI. Робота над задачами.
1.                Чотири квітки я зірвав
На галявині у лісі
Чотири братик мені дав.
Скільки всіх аж..(8)
2.                Рано-вранці Віра встала
Квіти в вазочку поклала:
5 волошок, 2 ромашки.
Відгадайте, хто із діток
Скільки в вазі стало квіток?(7)
3.                8 яблунь он ростуть.
З них 4 вже цвітуть.
 Скільки ще не розцвіли?
Що б на це відповіли?(4)
4.Я аж 6 троянд зірвала
Дві троянди Лілі дала
Підрахуйте швидше, діти,
Скільки їх у мене стало?(4)
Складіть та розв’яжіть задачі за коротким записом.
Робота з таблицями.
(За вірні відповіді діти отримують пелюстки.)
-У полі можна зустріти червоні квіти маку. Немов крапрлини крові, пролитої в боях, яскравіють вони серед золотого колосся. Мак дає дитині сон. А у віночку є символом пам’яті, вірності, молодості.

МАК
Красуня-квітка — маківочка я,
Гаряча, ніжна — поле прикрашаю.
Моє насіння — макова сім’я
Та тим насінням вас не пригощаю,
В нім маю силу дику й грізну я,
Звести зі світу можу й отруїти.
Та квітка очі радує моя.
          Я вам усім бажаю довго жити.
-Добре всі попрацювали, втомилися,тож давайте трішки відпочинемо
VII.Фізкультхвилинка
Продовжуємо виплітати вінок. Послухайте наступну загадку.
Сині зірочки пухнасті виглядають з жита
Мов веселі оченята. Як їх не любити? (Волошки)
(Вчитель прикріплює малюнок квітки на дошку)
-Після виконання наступного завдання ми дізнаємось про цю квітку.
VIII.Самостійна робота
-Перш ніж виконувати наступне завдання, давайте пригадаємо назви компонентів при додаванні.
-У вас на партах лежать картки. Запевніть таблиці.
(Перевірка , оцінювання.)
Ніжні квітки волошки теж цвітуть у полі. Вони сором’язливо виглядають із жита чи пшениці. А в українському віночку є символом простоти, ніжності і відданості.
ВОЛОШКА.
Чарівна сила в простоті моїй.
Кохання символ, що в серцях буяє.
І колір в мене чистий, голубий.
           Про мене і легенди дехто знає.
Загадка
У вінку зеленолистім,
У червоному намисті
Заглядається у воду
На свою чудову вроду.(Калина)
Про калину ми дізнаємось після виконання наступного завдання
IX.Порівняння числових виразів (Диференційоване завдання)
8-3*4+2
10-6*9-6

3+5*7
7-2*5
10*4
5*9
-Порівняйте числові вирази. Виберіть собі посильне завдання.
(Перевірка. Оцінювання.)
-Калина являється символом України.Це лікарська рослина. Цілющі властивості мають квіти, кора, ягоди. Кажуть, що червона калина від ста хвороб лікує. А у віночку вона є символом дівочої вроди, кохання. Щастя.
КАЛИНА
Я символ краю отчого — калина!
Рослина ніжна — гарна і проста.
В мені любов і рідна Україна,
Її краса і щедрість, й доброта.
Я і сама взірець краси ще й ліки,
Допомагаю людям довго жить.
Я в Україні прижилась навіки,
           І прагну людям душу звеселить
Загадка
Біля хати, біля тину свічкою росту на волі
Володію ніжним цвітом, маю гарну долю.(Ружа)
X.Геометричний матеріал.
-Один метелик перелетів з квітки на квітку і подолав відстань 6 см. Накресліть цю відстань. А другий метелик пролетів на 3 см більше. Яка відстань другого метелика? Накресліть цей відрізок.
(Перевірка, оцінювання.)
У народі кажуть, що Ружа була гарною дівчиноюі, і як її сестри Мальва та  Півонія, лікувала людей від серцевих хвороб. Та одного разу Вітер розлютився на них і перетворив їх на квіти. Так і ростуть сестри, людей своєю красою милують. А у віночку – це символ Віри, Надії, Любові.
-Ось і сплели ми наш віночок. Але він не закінчений.Чому? Вірно, у ньому немає стрічок. Але про стрічки ми дізнаємось наступним разом.
Ми ж будемо традиції вивчати,
Щоб прихилитись до землі душею.
Свою історію повинні діти знати
          І гордо йти по світу разом з нею.

Традиції і звичаї народні
Ми вивчимо, щоб більше в світі знати.
Дізналися багато ми сьогодні,
          Бо хочемо знання хороші мати.

XI. Підсумок.Створення «квітки успіху»

Комментариев нет:

Отправить комментарий